производи

ЗА НАС

 • ТУРА (1)
 • ТУРА (2)
 • ТУРА (4)
 • ТУРА (5)
 • ТУРА (6)
 • ТУРА (7)
 • ТУРА (8)

Вовед

HEBEI XINQI PIPELINE EQUIPMENT CO, LTD Е СПЕЦИЈАЛИЗИРАН ЗА ПРОИЗВОДСТВО И ПРОДАЖБА НА ФАНЖИ ОД КОЛНИЧЕНИ ЧЕЛИЧНИ ПРИРАНИЦИ И ОПРЕМА ЗА ЧЕЛИЧНИ ЦЕВКИ ПОВЕЌЕ ОД 12 ГОДИНИ. СО СОПСТВЕНА ФАБРИКА 68 ВРАБОТЕНИ ВО РАБОТИЛНИЦА, 10 ТЕХНИЧАРИ, 8 КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ СУПЕРВИЗОРИ, 16 ПРОДАВАЧИ, HEBEI XINQI ГО ИСПОЛНУВААТ НАЈДОБРИОТ КВАЛИТЕТЕН АДН УСЛУГ ЗА НАЦИОНАЛНИТЕ ВРВНИ МАРКИ ПРИРАНИЦИ И ОКРАМУВАЊА.

 • -
  Основана во 2001 година
 • -
  26 години искуство
 • -+
  20 линии за производство на метални мевови
 • -
  98 вработени

ВЕСТИ

 • 6061 ФЛАНЖА

  Споредете ги алуминиумските прирабници со прирабниците од не'рѓосувачки челик и прирабниците од јаглероден челик.

  Алуминиумска прирабница Карактеристики на материјалот: Лесни: Алуминиумските прирабници се направени од легура на алуминиум, што ги прави лесни и погодни за апликации кои се чувствителни на барањата за тежина.Топлинска спроводливост: Добра топлинска спроводливост, вообичаено се користи во апликации кои бараат топлина ди...

 • Aluminium-6061-6060-6063-Loose-Plate-Lap-Joint-Flange-for-PE-Pipe

  Алуминиумски прирабници

  Прирабница е рамна кружна или квадратна поврзувачка компонента со отвори на нејзините рабови за поврзување на прирабниците преку завртки или навртки.Алуминиумските прирабници обично се направени од алуминиумска легура и главно се користат во цевководните системи за да обезбедат точки за поврзување помеѓу различни компоненти, со што се ко...